Get Adobe Flash player

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Dzień Języków Obcych

13 kwietnia 2012r. w Miejskim Gimnazjum w Chodzieży nauczyciele języków obcych w składzie Beata Świderska, Justyna Grduszak, Agnieszka Kaczmarowska, Dorota Klepacka, Amelia Matraszek, Oskar Nojszewski oraz Paweł Idczak zorganizowali Dzień Języków Obcych. W tym dniu w całej szkole można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat Rosji, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.

Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali dekoracje, a panie Agnieszka Kaczmarowska i Justyna Grduszak przygotowały audycje radiowe, których można było posłuchać podczas lekcji. Uczniowie poszczególnych roczników wzięli udział w konkursach przygotowanych przez wszystkich nauczycieli języków obcych. Klasy pierwsze miały za zadanie udekorować salę lekcyjną kolorami i symbolami wylosowanego wcześniej kraju, przygotować typowe dla niego potrawy oraz przywdziać jego narodowy strój. Wszystkie klasy pierwsze potraktowały to zadanie bardzo poważnie. Sale lekcyjne zostały pięknie udekorowane flagami oraz barwami narodowymi poszczególnych krajów, a potrawy przez nich przygotowane  smakowały wspaniale.

Uczniowie klas drugich przygotowali mini playback show, naśladując największe gwiazdy estrady Europy i Ameryki. Na scenie można było zobaczyć m.in. zespoły Ramstein i Queen oraz wykonawców takich jak Jessie J czy Justin Bieber. Występy uczniów zostały również nagrane przez lokalną telewizję.

Zadaniem dla trzecioklasistów było odegranie scenek przedstawiających typowe elementy kultury poszczególnych państw. Mimo iż było to trudne zdanie, gdyż scenki odgrywane były w językach obcych, wszystkie klasy były świetnie przygotowane i wspaniale oddały charakter i kulturę poszczególnych krajów. Dodatkowym zadaniem dla chętnych klas było odśpiewanie hymnu narodowego danego państwa. Najlepsi okazali się:

Klasy I
1 miejsce klasa 1e – Francja
2 miejsce klasa 1d – Wielka Brytania
3 miejsce klasa 1b – Stany Zjednoczone
4 miejsce klasa 1a – Niemcy
5 miejsce klasa 1c – Rosja
Nagrodę specjalną otrzymał Dorian Sarbinowski z klasy 1e za strój arlekina.

Klasy II
1 miejsce klasa 2b – Niemcy
2 miejsce klasa 2a – Wielka Brytania
3 miejsce klasa 2f – Stany Zjednoczone
4 miejsce klasa 2e – Niemcy
5 miejsce klasa 2d – Wielka Brytania
6 miejsce klasa 2c – Francja

Klasy III
1 miejsce klasa 3c – Niemcy
2 miejsce klasa 3e – Francja
3 miejsce klasa 3f – Rosja

Konkurs hymnów
1 miejsce klasa 3e – Francja
2 miejsce klasa 1b – Stany Zjednoczone
3 miejsce klasa 2a – Wielka Brytania

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli języków obcych wszystkie klasy biorące udział w konkursach otrzymały wyróżnienia i dyplomy, a klasy zwycięskie również nagrody.

Do tego aby Dzień Języków Obcych w naszym gimnazjum okazał się sukcesem przyczyniło się wiele osób. Dlatego właśnie pragniemy podziękować panu burmistrzowi Jackowi Gurszowi oraz Radzie Rodziców Miejskiego Gimnazjum oraz wszystkim nauczycielom języków obcych  za pomoc w pozyskaniu nagród dla uczniów, pani dyrektor Małgorzacie Gawron za pracę w komisjach konkursowych, panu Wojciechowi Zwierzykowskiemu za oprawę muzyczną i udział w pracach komisji oraz wszystkim uczniom i nauczycielom Miejskiego Gimnazjum za ogromne zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowanie całego dnia.

Nauczyciele Języków Obcych