Get Adobe Flash player

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Egzaminy gimnazjalne 2013

W dniach 23-25 kwietnia 2013 roku w Miejskim Gimnazjum w Chodzieży, jak w całej Polsce uczniowie klas trzecich Gimnazjum przystąpili do egzaminów gimnazjalnych podsumowujących ich trzyletni etap edukacji. W Miejskim Gimnazjum w Chodzieży do egzaminu przystąpiło 175 uczniów.

Były jednak osoby, takie jak: Nina Paśniewska, Bartosz Żywicki i Michał Maślankiewicz, którzy jako laureaci zostali zwolnieni z odpowiedniej części egzaminu, uzyskując tym samym najwyższą liczbę punktów na zaświadczeniu. Egzaminy gimnazjalne to również bardzo duży wysiłek emocjonalny dla gimnazjalistów, gdyż każdego dnia zdają oni po dwa testy. I tak w pierwszym dniu egzaminu jest część humanistyczna, składająca się z testów z przedmiotów: wiedza o społeczeństwie i historia oraz  po godzinnej przerwie, język polski. W drugim dniu jest egzamin z przedmiotów przyrodniczych, czyli test z chemii, fizyki i biologii oraz po godzinnej przerwie, matematyka. W trzeci dzień egzaminu uczniowie piszą testy z wybranego języka obcego nowożytnego.

Teraz pozostało nam tylko czekać na wyniki egzaminów do 21 czerwca i trzymać kciuki